Bratislavské Dievčatá

LP
Katalogové číslo: PH 311

Bratislavské Dievčatá  je kapela, kterou v roce 2016 založili Lump Čupe, Mikko a Roman K., pánové v nejlepších letech se dlouholetými hudebními zkušenostmi . V nezměněné sestavě vydala doposud Dievčatá dvě pozitivně přijatá eponymní alba. Odehráno mají desítky koncertů na rodném Slovensku i v českých zemích a navštívili i další země střední Evropy.

Bratislava je město, které mělo v osmdesátých letech největší punkovou komunitu na Slovensku. Součástí této punkové scény byly i kapely jako Krach, Barbus, Lord Alex a samozřejmě Zóna A. V sestavách těchto kapel působili i členové dnešních Bratislavských Dievčat.

Třetí album Bratislavských Dievčat vychází stejně jako jejich předchozí nahrávky u PHR Records a obsahuje čtrnáctku skladeb pokračujících v tradici garážového punk’n’rollu. Písničky zahrané s lehkostí a pohodou odkazují ke kořenům punku a sloganovité refrény lákají prozpěvovat si společně s kapelou. Tohle je punkrock jak víno a stejně  jako kvalitní víno také zraje. Nechce si přitom hrát na nějakou honosnou značku, jen dobře chutná a nebolí z něj hlava.

Nahrávka, která určitě nezapadne mezi dalšími položkami letošního punkového podzimu vychází jak na vinylu tak, dnes  již trochu netradičně, i v CD podobě.

Tracklist

01. Prekliaty deň

02. Keď kráčaš ulicou

03. Dokedy

04. Viera a Klára

05. Hlavu mám jak meteor

06. Krajina strát

07. Rebel

08. Ideme

09. Never tomu

10. Preč

11. Ďalší pekný deň

12. Svet je plný pohody

13. 5.000.000 múdrych

14. Tvoje meno

 

Bratislavské Dievčatá