Degradace – Last Soul

LP
Katalogové číslo: PH 282

Po dlouhých šesti letech od poslední desky vydává ostravská stálice Degradace nové album s názvem Last Soul. To obsahuje deset zbrusu nových skladeb včetně videosinglů Všechno bude fajn a How Long?. Album vychází u Papagájův Hlasatel Records na vinylu a na CD. 

———————————————————————————————————————————–

Degradace působí na hudební scéně už dvě desetiletí a za sebou má šest dlouhohrajících desek, několik split albumů a singlů. Ve své tvorbě kapela vždy vybočovala z pomyslných žánrových mantinelů a odvážně se pouštěla do nejrůznějších směrů. 

Sestavu vedle zakladatelů kapely, kterými jsou Rudee (zpěv, baskytara) a Tommy Heroin (kytara, zpěv), tvoří už pátým rokem bubeník Rob a skotský kytarista Alec Munro a z jejich novinky Last Soul je jasné, že ani nadále se nenechají svazovat žádnými konvencemi. Nejenže se na albu nebojí spojit punkovou energii s rock´n´rollovou instrumentací, kdy nechybí ani hardcorová až metalová ostrost a hlasitost, ale došlo také k menší jazykové proměně a šest skladeb je opatřeno anglickým textem. „Jednak jsme v posledních letech často vystupovali za hranicemi a jistou roli v tom hraje také přítomnost Aleca v kapele. Začít psát písně i v angličtině pro nás byl zcela přirozený krok,“ vysvětluje Rudee. Last Soul je prvním albem v této sestavě a Degradace jím symbolicky zahajuje novou etapu své existence. 

Tracklist

01. Lost Souls
02. How Long?
03. Too Many Only Ones
04. Máš svůj svět
05. Všechno bude fajn
06. Don’t Let Them
07. Fix It
08. Top 20
09. Nemáš dost
10. 5AM Eyes

Degradace – Last Soul