Funkce Šroubu – Nepřipadá vám někdy?

LP
Katalogové číslo: PH 299

Zdá se to neuvěřitelné, ale letos uplyne již dvacet let od okamžiku, kdy vyšlo debutové album Funkce Šroubu. Jihočeská kapela, která se hrdě hlásí ke svému původu v malebném městě Blatná, má ovšem ještě starší kořeny sahající do druhé půle devadesátých let. Za svou existenci prošla jak personálním, tak i hudebním vývojem, kdy se od klasického punku jejich zvuk postupně zhutnil pod vlivem hardcoru a metalu. Přes tento vývoj však zůstává styl kapely stále jasně rozpoznatelný.

  

Na debutové album Nepřipadá vám někdy? nedá mnoho fanoušků stále dopustit. Není divu, protože předběhlo svou dobu díky precizním výkonům všech muzikantů a zároveň velmi kvalitnímu zvuku ze studia Hacienda. V té době ještě zdaleka nebylo běžným zvykem, aby se punková kapela takto zajímala o zvuk své nahrávky. I to pomohlo tomu, aby album Nepřipadá vám někdy? přežilo bez problémů zkoušku časem.

 

Ke 20. výročí vychází u PHR Records tato deska vůbec poprvé také na vinylu. Původní již tak zdařilý zvuk navíc Barmy ze Zeměžluče ještě vyšperkoval tak, aby zněl z vinylových drážek co možná nejlépe.

Tracklist

01. Trest

02. Bordel

03. Koncentrák

04. Prciny

05. Před narozením

06. Síbrťák

07. D.N.A.

08. I.K.S.

09. Zapomeň

10. Ztracenej život

11. Kostely

12. Pracovní

13. Jenom chvíli sahat

Funkce Šroubu – Nepřipadá vám někdy?