Hrdinové Nové Fronty – Punk a pogo

LP
Katalogové číslo: PH 307

V roce 1987 se starý svět měnil. V Sovětském svazu byla perestrojka v plném chodu a také v Maďarsku a Polsku se uvolňovaly poměry. V této atmosféře pozvolných změn se i u nás soudruzi rozhodli pro drobný ústupek a umožnili existenci rockové přehlídky. Na Rockfestu tak vystoupily i některé doposud pronásledované a zakazované kapely.

 

Druhý ročník Rockfestu zahrnoval poprvé ve větší míře i punkovou scénu. Na ní excelovali jihlavští Hrdinové nové fronty (HNF). Kapela hrající od roku 1985 svou strhující pílí i pojetím zvuku předčila všechny dosud fungující punkové skupiny.

 

V roce 1987 už byli HNF zavedenou kapelou. Vydali dvě zásadní demokazety a měli za sebou řadu koncertů. Některé z nich se dokonce přes odpor moci podařilo odehrát celé 🙂 Ačkoliv jsou mezi fanoušky známy převážně ony kazetové nahrávky, hlavní síla kapely byla v koncertech. Kombinace neuvěřitelné pódiové show doplněné o ostrou punkovou image a kapela hrající s ještě větší razancí, než se povedlo zaznamenat na demáčích, teprve definitivně vytvořila kult HNF.

 

Právě na Rockfestu předvedli HNF před stovkami příznivců jedno ze svých nejlepších vystoupení. A vznikla i nahrávka, ze které doslova dýchá dobová koncertní atmosféra. Vše je navíc díky kvalitní aparatuře nahráno s velice dobrým zvukem, který byl citlivě upraven pro vinylové vydání. 

 

Záznam koncertu z Rockfestu vychází pod názvem Punk a Pogo u PHR Records na vinylu rovnou ve 2 verzích. Klasická černá deska v obalu s 5 mm hřbetem obsahuje kromě insertu s texty a sleevenotesem z pera Aleše Opekara také reprint původního kapelního fanzinu Punk Maglajz. K dispozici je i limitovaná číslovaná verze (pouze 275 ks) na bílo-červeném vinylu, která je zabalena v otevíracím gatefold obalu, a navíc obsahuje i reprint druhého fanzinu s názvem Punk Schrott.

Tracklist

01. Průvodní slovo Lenka Zogatová

02. Obyčejní hrdinové

03. Nepřítel

04. Nenávist

05. Bombardéry

06. Loutka

07. Zlo

08. Punk a pogo

09. Skinheadská noc

10. Čas barikád

11. Do boje!

12. Provokace

13. To svět se posral

14. Skinheadskej punk

 

Hrdinové Nové Fronty – Punk a pogo