Jateční Ulice – Anarchy in Bohemia

LP
Katalogové číslo: PH 268

Kapela z teplické punkové líhně, která i přes neúčast na velkých porevolučních kompilacích nezůstala zapomenutá.

Jateční Ulice má své kořeny už v roce 1986, kdy jako většina kapel začínala zkoušet v garáži. Postupně se prosadila nejen na lokální scéně, aby jako mnoho dalších kapel s podobným osudem brzy po změně režimu pohasla.

Hlavní silou Jateční Ulice jsou propacované melodie, promyšlené texty a zpěvné refrény. Ostatně v textech si kapela občas vypomohla i u našich básníků a došlo tak na zhudebnění nejen Františka Gellnera ale i K.H.Borovského. I díky tomu tak měla stylově blízko ke kapelám jako byla například kladenská Fabrika.

Jateční Ulice zažila po skromných začátcích slibný rozjezd a hlavně ve společnosti teplického Šanova 1 odehrála velké množství koncertů po celé republice. Však také se Šanovem byla kapela ve svých počátcích spojena i přes rodinné vazby, protože na kytaru hrál Jindra Uhlíř – bratr Radka ze Šanova. Po revoluci a personálních změnách pak v roce 1991 natočila své jediné demo Anarchy in Bohemia. Hned následující rok se kapela rozchází a tak toto jejich demo na dlouho zůstalo jedinou důstojnou vzpomínkou na kapelu vzájemně kopírovanou jejími fanoušky.

Kompletní demo doplněné o raritní bonusy nyní poprvé vychází v remasterované podobě u PHR Records na vinylové desce.Součástí alba je podrobný příběh kapely, texty i dobové fotografie.

https://papagajuvhlasatelrecords.bandcamp.com/album/anarchy-in-bohemia

Tracklist

01. Chci anarchii

02. Nad mou hlavou

03. Temešvár

04. Drahota

05. Zpěv míru

06. Opravdovej důvod

07. OF

08. Co mi zbejvá

09. Miluju tě

10. Homo novus

11. Navzdory

12. Slepý a hluchý

13. Na vesnici

14. Army cannabis

15. Pivečko není!

16. Ach není tu není

17. Nejste Bozi

18. Soucit ode mě nečekej

 

Jateční Ulice – Anarchy in Bohemia