Lapinpolthajat – III

LP
Katalogové číslo: PH 188

Držme se u téhle desky označení názvu III., přece jen název Jokainen Isä Toivoo Pojastaan Miestä, Ei Hinttiä – Jokainen Poika Toivoo Isästään Miestä, Ei Natria není pro našince úplně uchopitelný.
V rodném listě finských Lapinpolthajat najdete města Tampere a Helsinki a v kolonce otec stojí jméno Jukka, mj. v minulosti člen kapel jako Sotatila nebo Riistetyt a provozovatel slavného labelu Kämäset Levyt.
Lapinpolthajat tě možná překvapí, ježto to nehrají na severskou temnotu a tvrdost. Naopak jejich muzika je v rámci možností melodická a pohybuje se ve středním tempu. Tím je ovšem vysoce hitová a neuvěřitelně nakažlivá. Zpěv v rodném jazyce je dokonale srozumitelný a donutí tě za chvíli si pobrukovat s kapelou aniž bys potřeboval rozumět jedinému slovu. Lapinpolthajat je v současnosti jednou z nejnakoplejších kapel v zemi tisíců jezer a jejich aktuální deska to naprosto potvrzuje.
Třetí řadová deska Lapinpolthajat vychází právě v těchto dnech v kooperaci několika světových labelů včetně PHR Records.

Tracklist

01. Intro (Sosdo Massa Komorossa)  
02. Espooseen  
03. VeePee Saunoo  
04. Kunnes Kuolema Erottaa  
05. Peili  
06. Surmanajaja  
07. Raksalla  
08. Diego  
09. Äidin Pikkujoulut  
10. Lapinpolthajat Rakastaa Brasiliaa  

 

Lapinpolthajat – III