Modrý Tanky – Beznaděj

LP
Katalogové číslo: PH 264

V polovině osmdesátých let evropským hitparádám vévodilo obskurní popové duo Modern Talking. Čeští rockoví fanoušci pro ně brzo přišli s posměšnou přezdívkou Modrý Tanky. A tak, když v roce 1986 parta pražských punkerů zakládala svou kapelu, byl jejich název nasnadě.

Už od prvního koncertu bylo jasné, že Modrý Tanky jdou trochu jinou cestou, než další punkové kapely té doby. Hudba M.T. v sobě krom žánrových kořenů vstřebávala i další vlivy. Mimo klasických punkových proklamací v ní najdeme i temné post-punkové kompozice, fragmenty nové vlny a gotiky. V textech Modrý Tanky střídají veselou polohu a výpovědi zachycujícími tehdejší všeobecnou beznadějnou atmosféru ve společnosti. A právě Beznaděj je název jejich první demokazety z roku 1987. Na ní nalezneme patnáctku skladeb splňujících výše uvedenou charakteristiku; včetně generační výpovědi v podobě písně Vzpoura.

Přes účast na Rockfestu, natočení druhého dema a silnou fanouškovskou základnu nepřežily Modrý Tanky novou dobu, a brzo po revoluci kapela ukončila činnost. Basák Lukáš Brouček přechází do SPS a kytarista Jan Gregar spoluzakládá Ecstasy Of Saint Theresa.

První demo Modrých Tanků nyní vychází v režii PHR Records s remasterovaným zvukem na stylovém modrém vinylu.

Vyprodáno / Sold Out

Tracklist

01. Modrý Tanky jedou
02. Agent z popelnic
03. Veselohra na schodech
04. Veselohra v blázinci
05. Slávie
06. Veselohra na hřbitově
07. Láska
08. Beznaděj
09. Měšťáci
10. Döjčedöjčebír
11. Tak co tu chce
12. Vzpoura
13. Moje cesta přes Rubikon
14. Funeral párty
15. Zulajda

Modrý Tanky – Beznaděj