Našrot – Live in Prague 1991

LP
Katalogové číslo: PH 160

V rámci série živáků právě u PHR Records vychází koncertní nahrávka havlíčkobrodských NAŠROT. Album Live in Prague je vinylovou verzí kazety vydané původně v roce 1991 na Fuck records, vlastním labelu kapely.

NAŠROT vznikl  v roce 1988 na troskách několika místních androškých kapel. Kapela, která sama tvrdí, že stylově vycházela z Dead Kennedys a The Who svým pojetím hardcore brzo získala popularitu i mimo hranice svého kraje. Rychlé a krátké skladby doplněné texty s hospodskou tématikou, což bylo domovským tématem členů kapely, dali název i novému stylu – pubcore.

Po vydání LP na Monitoru byl na počátku devadesátých let Našrot na vrcholu a v této době odehrál jeden ze svých nejznámějších koncertů v pražském Rock Café. Kapela pod vlivem alkoholu podala  strhující výkon, bez ohledu na občasné zapomínání textů ze strany Hraboše. Koncert navštívili i členové The Exploited, kteří byli z výkonu kapely nadšeni a legendární je historika, kterak Wattie lanařil bubeníka Našrot. Tohle je autentická atmosféra raných devadesátek.

Nahrávka na vinylu vychází v kompletní podobě včetně skladby Nemám už naději, která byla v kazetové verzi vynechána. Nedílnou součástí vinylového vydání je kromě textové přílohy i reprint dobového kapelního fanzinu.

Tracklist

01. Underground už není co bejval

02. Policejní stát

03. Produkty ideologie

04. Modlitba pro pana Vepře

05. Pochod falešnejch rebelů

06. „It’s fucking world“

07. Blues růžovýho pokoje

08. Malá je naděje

09. Spravedlnost

10. Anarchy in the C.S.

11. Plastická trhavina

12. Hodnej kluk

13. Nemám už naději

14. Hnijící královna

15. Sexy story

Našrot – Live in Prague 1991