Požár Mlýna – Točte se pardálové

LP
Katalogové číslo: PH 287

Původně jednorázový projekt, který měl skončit jediným koncertem a nakonec se stal jedním ze symbolů devadesátých let. Plzeňská kapela POŽÁR MLÝNA vznikla v roce 1989 jako projekt členů hudebních těles Chronická Nevinnost a Smíšené Pocity. Z plánovaného jednoho koncertu pro pobavení kamarádů se nakonec stala kapela fungující více než dekádu. Crazy punkový cirkus Požáru Mlýna natočil sedm alb a demonahrávek, zúčastnil se kompilace Plzeňská scéna a svým neotřelým vystupováním si získal tisíce fanoušků po celé republice.

 

Nic podobného jako Požár Mlýna u nás snad nikdy ani nevzniklo. Ulítlé texty s dadaistickým nádechem, rock’n’roll se saxofonem a naprosto šílená pódiová show. Kapela definitivně skončila v roce 2003, nicméně někteří členové přešli do dalších pozoruhodných hudebních uskupení. Kytarista Hrabák pokračuje v rockabilly Mordos Gang. Hned tři z bývalých členů se naplno věnovali nejúspěšnějšímu českému ska-punku Tleskač. Zpěvák Prasopes pak po čase přechází do tanzmetalové kapely Trautenberk, která se svým humorem dá považovat za jakéhosi duchovního nástupce Požáru Mlýna.

 

V roce 1992 natočil Požár Mlýna své nejznámější album Točte se pardálové. Patnáct skladeb včetně největšího hitu Halušky z chlastu nyní vychází ve vinylové podobě u PHR Records. Remasterovaná nahrávka je presentována v obalu, který je věrným reprintem toho původního kazetového.

Tracklist

01. Aprílové limeriky

02. Halušky z chlastu

03. Ďáblovo stádo

04. Cibulářská píseň

05. Rambo

06. Žemlovka

07. Klapeiron

08. Kakal kakal kakal

09. Jak pejsek a kočička vařili dort

10. Veselé rozprávky o bielych myšach

11. D.D.Ž.

12. V cirkuse

13. Makrobiotik

14. Streponio

15. Kolíne Kolíne hoří ti ve mlýně

 

Požár Mlýna – Točte se pardálové