The Last Words – Animal World

LP
Katalogové číslo: PH 262

The Last Words jsou právem považovaní za jednu z prvních australských punkových kapel. Navíc patří k prvním žánrovým kapelám z tohoto kontinentu, které se prosadily i v zahraničí.

Paradoxně oba zakládající členové The Last Words – Malcolm Baxter a Andy Groome – mají kořeny na starém kontinentu. Se svými rodiči se do Austrálie přistěhovali z Británie ještě v době, kdy byli oba dětmi. Své kamarádství v roce 1977 stvrdili založením kapely The Last Words.

Po prvních neumětelských pokusech se kapela sehrála, a ještě v roce svého založení vydala debutní singl. DIY nahrávka Animal World / Wondering Why se brzy vyprodala, a o kapelu projevil zájem australský major label Wizzard Records. Nově nahraný song Animal World (s jinou skladbou na „béčku“) se stal nejslavnější skladbou v krátké historii The Last Words. Kapela následně přesídlila do Anglie a na labelu Rough Trade vydala opět svůj největší hit (s fungl novou skladbou na B straně), tentokráte zacílený na britský trh. 

Po několika dalších singlech The Last Words natočili v roce 1980 svou jedinou velkou desku. Pro kapelu šlo ovšem o poslední nahrávku. Malcolm se vrátil zpátky do Austrálie. Andy ještě nějakou dobu působil s kapelou Eric Hysteric, aby také následně přesídlil zpět k protinožcům.

Na PHR Records právě vychází vůbec první kompletní diskografie The Last Words. Album Animal World obsahuje songy ze všech singlů a debutové desky. Všechny nahrávky jsou nově remasterované a součástí desky je i insert s historií kapely a všemi texty.

Tracklist

01. Animal World
02. Walk Away
03. Top Secret
04. My Streets Of Fire
05. Games
06. Do It Yourself
07. Semi-detached Love
08. Today’s Kids
09. Spectacular Times
10. The Stranger
11. It’s Alright
12. Every Schoolboys Dream
13. Never Never Man
14. No Music In The World Today
15. There’s Something Wrong
16. Wondering Why
17. I’m Not Amused
18. I Hate The Sun
19. White Rabbit

The Last Words – Animal World