The Neunikneš – Bez kontaktu

LP
Katalogové číslo: THENEUNIKNES

Punková skupina The Neunikneš vydává novinkové album. Nahrávka „Bez kontaktu“ vychází jak na CD, tak poprvé v historii kapely i na vinylu. Ten vznikl ve spolupráci samotné kapely a PHR Records, a bude k mání pouze v omezeném dvoustovkovém nákladu.

 

Skupina má své kořeny už v roce 1989, kdy začínala tehdy ještě pod jinými názvy. První sestava pojmenovaná The Neunikneš se objevila v roce 1992. Na scéně se tahle ostravská úderka pohybuje (s pauzou) už celých třicet let. Jako mnoho jiných kapel si i The Neunikeš prošli přirozeným vývojem, až nakonec dlouhodobě zakotvili ve vodách tvrdého punku, jehož dravost okrašluje přítomnost trombonisty. Nové album je osobitou nahrávkou, která předkládá příběh šílenství a chaosu postmoderního digitálního světa. Vedle vlastních textů kapela sáhla i do zlatého fondu tuzemské poezie a zhudebnila báseň Jana Skácela. Bonusová skladba Jaro ’22, v níž hostují Dawe Straka (CZ) na Hammond pianu, Yehor Zhuzha (UA), Ajfel (CZ) a Pauka (PL) za mikrofonem, reaguje na aktuální krizi na Ukrajině.

 

Nahrávka „Bez kontaktu“ vznikala v průběhu loňského ledna až dubna v ostravském studiu Mroš pod produkčním dohledem Bilose (Malignant Tumour). Výsledný mix a mastering pak pochází ze studia Davos.

Tracklist

01. Kecy o tom, jak mohlo být jinak

02. Chceme ven!

03. Jsem vším

04. Slova

05. Industrial design

06. Restart

07. Svině

08. Domácí násilí

09. Uspávanka

10. Selfie tyč

11. Bez kontaktu

12. Rakev nemá kapsy

13. Jaro ’22

The Neunikneš – Bez kontaktu