The Rocket Dogz – Out of Cages!

LP
Katalogové číslo: PH 317

Dámy a pánové, je čas se urvat ze řetězu!

Notoricky známí bad boys z pražské kapely The Rocket Dogz se totiž vrací s novým, již pátým plnokrevným albem.

Od vydání poslední desky uplynulo téměř šest let a za tu dobu dali Woody, Pode a Andy vzniknout materiálu, který má opět tendenci čeřit stojatý vody žánrového rybníčku.
Chlapci totiž už moc dobře vědí kdy je potřeba tančit s démony, kdy je ten správný čas hodit nohy na stůl a nechat život kolem sebe jen tak plynout a kdy je naopak čas ho vší silou nakopnout do koulí a plivnout mu do obličeje.
A co víc, nebojí se o to s vámi podělit. Báchorky vycucaný z prstu proto nahradila lidská zpověď zabalená do hudebního vyznání dirigovanýho rytmem cvakajícího kontrabasu.
Neskrejvaná touha vymanit se z klece, vykročit mimo komfortní zónu, sáhnout si na něco novýho a otevřít se vlivům, které mezi kapelou již dlouhé roky rezonují.
Potřeba bajt divokej, nekonvenční a nebát se s rozeběhem vyrazit vrata tý ortodoxní, jasně definovaný psychobilly ohrádky a udělat si to pěkně po svym.
Tohle všechno se skrývá za názvem desky Out of Cages!, která vás skrz 14 písní vezme na 45 minut dlouhou, hudebně i textově nekompromisní a upřímnou procházku skrz to, kdo vlastně The Rocket Dogz jsou.

Jo a až si tenhle návykovej koktejl nalejete do sluchovodů a budete se ptát jestli to náhodou není i o vás, můžete si bajt sakra jistý že je.

Album Out of Cages! bylo nahráno v roce 2023 v pražském studiu Golden Hive a práce na něm zde trvaly s přestávkami 7 měsíců.
Po dvou letech přemlouvání usedl do křesla v studiové režii Ondřej Lukeš aka Krleš, známý z kapel Queens of Everything, Flaming Cocks či Prague Conspiracy.
Mix a master si vzal na starost Amak Golden a jak je již u The Rocket Dogz dobrým zvykem, najdete na desce celou řadu zajímavých hostů. Hned v několika písních uslyšíte hammondy zahrané Vojtou Libichem (Burning Steps), vokály od Markéty Broumové (NANO), Briana Evanse (Jonestown / Moonshine Howlers) či Bex Eastwood (B-movie heroes) a na závěr zazní i foukací harmonika v podání Martiny Trojákové.

Tracklist

01. Stay Wild

02. Queen Of Thieves

03. Bad Times Coming

04. Imaginary Friend

05. Keep Your Big Mouth Shut

06. Situations

07. Break Outta Cages

08. Murder She Wrote

09. Motivation

10. Private Battlefield

11. City’s Burning

12. Why Too Hot

13. One For The Road

14. Days Weren’t Better

 

The Rocket Dogz – Out of Cages!